اخبار و تازه های سایت

کد خبر : 38
NewsCounter بازدید : 1433 NewsDate 1392/05/26
0 0

سایت جدید مایكروسافت برای كمك به انتخاب گجتهای دوستدار محیط زیست

 
وقتی صحبت از مصرف انرژی میشود، اكثر مردم به یاد لوازم آشپزخانه، كامپیوتر، تلویزیون و یا گجت ها می افتند. اما شاید خیلی ها توجه نكنند كه تولید تمام این لوازم توسط مواد، دستگاه ها و فرایند هایی انجام می شود كه به شدت انرژی بر هستند. برای ساخت گجتی كه در دست شما است حجم زیادی از مواد، انرژی و آب مصرف شده است. در واقع حدود دو سوم از كل تاثیری كه یه كامپیوتر بر روی محیط زیست می گذارد، به دلیل فرایند تولید این كامپیوتر بوده است.

مصرف كنندگان و شركت ها همه روزه در معرض ده ها انتخاب مختلف برای ابزار ها و لوازم مورد نیاز خانه یا محل كار خود هستند. متاسفانه اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب لوازم دوستدار محیط زیست در اختیار همه ما قرار ندارد.

شركت مایكروسافت برای كمك به مصرف كنندگان و شركت ها جهت درك بهتر تاثیرات زیست محیطی خرید، استفاده، تعویض
یا دور ریختن لوازم الكترونیكی، وبسایت GreenItChallange‌را راه اندازی نموده است.
با مراجعه به این سایت اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه های زیر می توان یافت:

خرید هوشمندانه: كامپیوترهایی را بخرید كه فرایندهای تولید و استفاده از آنها دارای گواهی های مطابقت با محیط زیست هستند.

مصرف هوشمندانه: با انواع منابع و روش های مصرف انرژی آشنا شوید تا از بهینه ترین روش استفاده نمایید.

دور ریختن ایمن: در هنگام دور ریختن وسایل الكترونیكی به امكان بازیافت یا استفاده مجدد از قطعات آنها توجه كنید.

در این سایت با استفاده از كلیپ های مختلف ویدیویی، متن های علمی و ذكر استانداردهای تكنولوژی اطلاعات سبز مانند EPEAT, e-Stewards, WEEELabex, Energy Star و R2 Soloutions بر اهمیت موارد بالا تاكید شده است.

بازدیدكنندگان سایت با استفاده از این اطلاعات می توانند برای "چالش تكنولوژی اطلاعات سبز تر" كه شامل مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای است آماده شوند. كسانی كه در این امتحان قبول شوند گواهی "Greener IT" را برای خود یا شرکت شان (در قالب یک فایل قابل دانلود) دریافت خواهند کرد.

مایكروسافت میگوید: «این سایت تنها جهت راهنمایی مصرف كنندگان به خریدهای سبز تر نیست، بلكه ما از این طریق خود نیز به تمرین ادعاهای خود می پردازیم.» در سال مالی ۲۰۱۳، مایكروسافت تاكنون بیش از ۳۷۰۰۰ كامپیوتر را بازیافت كرده است. این شركت از طریق استفاده از ویژگی های كاهش مصرف انرژی در سیستم عامل ویندوز و همچنین بازیافت صحیح قطعات مختلف كامپوترها، نقش مهمی در كاهش حجم زباله های الكترونیكی و كمك به محیط زیست داشته است.

مایكروسافت در سال ۲۰۱۲ مقاله ای با عنوان "تمرین های كاهش مصرفی انرژی مایكروسافت" منتشر كرد و در آن روشهایی را شرح داد كه جهت ذخیره و كاهش مصرف انرژی توسط كارمندان مایكروسافت در آن سال اجرا شده بود. با استفاده از این تمرین ها مصرف انرژی در شركت تا ۳۲ درصد كاهش یافته و همچنین تولید گاز گلخانه ای دی اكسید كربن نیز كم شده بود. مسلماً این موارد به معنی كاهش قابل توجه هزینه های سربار شركت هستند.

یكی دیگر از بخش های مهم برنامه بازیافت لوازم الكترونیكی مایكروساقت، برنامه جایگزینی لوازم فرسوده است. این برنامه كه مایكروسافت آن را با همكاری شركت ها و گروه های مختلف در سرتاسر جهان انجام می دهد، به مصرف كنندگان كمك میكند تا لوازم الكترونیكی قدیمی خود را به شكل مناسب تعویض و نوسازی نمایند تا قطعات قدیمی این محصولات نیز فرصت بازیافت بهینه و یا استفاده در محصولات جدید (در صورت قابل استفاده بودن) را داشته باشند. اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه دوستدار محیط زیست از اینجا قابل دسترس است

© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت طراحی سایت کارناوب می باشد